ładowanie
Zadaj pytanie
INTEURO - Edukacja

Program INTEURO Edukacja to jeden z sześciu kluczowych działań Mapy Dobrego Sąsiedztwa INTEURO.INFO powstałej w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód pn. "Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców" współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań".

Głównym celem całego przedsięwzięcia jest umożliwienie jak najszerszego i wyprofilowanego do potrzeb dostępu do usług integracyjnych cudzoziemcom legalnie przebywającym w woj. świętokrzyskim. 

W ramach programu INTEURO Edukacja przewidziano wsparcie językowe dla 2 grup cudzoziemców w województwie świętokrzyskim:

  • 120 uczestników kursów integracyjnych (w większości nowych studentów, uczniów i ich rodzin)
  • 300 pracowników zatrudnionych w MŚP i ich rodzin oraz uczniów (od 15 roku życia) i studentów cudzoziemskich (obywateli krajów spoza Unii Europejskiej)

Oferta bezpłatnych 60-godzinnych kursów języka polskiego (poziomy A1, A2, B1, B2) będzie niewątpliwie wsparciem adaptacji cudzoziemców przebywających na terenie województwa świętokrzyskiego oraz pozwoli na podniesienie osiąganych przez nich wyników zarówno w nauce, jak i w pracy.
Będzie to szczególnie przydatne dla przyszłych studentów i uczniów, dla których pierwsze miesiące życia w Polsce są często najtrudniejsze.

Kursy prowadzą dyplomowane nauczycielki języka polskiego jako obcego.
Wszyscy uczestnicy otrzymują również zestawy materiałów edukacyjnych.

Ogłoszenia o rekrutacji na kursy językowe będą publikowane w serwisie Mapy Dobrego Sąsiedztwa INTEURO.INFO
Ostateczny kształt działań będzie dostosowywany do warunków związanych z pandemią COVID-19.

Już dziś zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem wszystkie podmioty zainteresowane dołączeniem do naszego programu.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości wcześniejszego umówienia konsultacji lub uzyskania informacji pod nr tel. +48 573338377 lub e-mail: info@inteuro.info

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w ramach dodatkowych dyżurów w godzinach od 16:00 do 20:00 (wybrane dni).

Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców znajduje się w centrum Kielc przy ul. Sienkiewicza 78A (II piętro)

Na Państwa pytania odowiadamy w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Partnerzy i współpraca