ładowanie
3 kurs integracyjny za nami

Dziś chcielibyśmy podzielić się jeszcze kilkoma wspaniałymi wspomnieniami z naszej ostatniej edycji kursów integracyjnych. 

To były cudowne dni spędzone razem. 

Pozwólcie mi bardziej szczegółowo opowiedzieć o tygodniu, który spędziliśmy razem.

 

Pierwszego dnia po przyjeździe do Kielc nasza grupa miała czas na odpoczynek po długiej drogi a także na zakwaterowanie w hotelu. Na drugi dzień mieliśmy okazję przyjąć naszych gości w naszym Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców, poznać grupę, zaprezentować nasz projekt oraz po prostu porozmawiać. Po obiedzie poznawaliśmy Kielce z historykiem Tomaszem Ossowskim. Kolejny dzień wypełniony był zapachem lasu i pięknymi widokami regionu Świętokrzyskiego. Weszliśmy na Święty Krzyż i zwiedziliśmy klasztor. Dzień czwarty spędziliśmy w Kielcach, udaliśmy się do Ośrodka Myśli Politycznej, gdzie poznaliśmy historię Kielc, wszystkie szczęśliwe i  smutne momenty miasta. Następnie odbyła się lekcja języka polskiego, na której omówione zostały najczęstsze błędy w nauce języka.
Po pysznym obiedzie grupa miała okazję do samodzielnego spaceru po mieście. Następnego dnia pozbyliśmy się negatywnych emocji, uczyliśmy się gry aktorskiej i podstaw wystąpień publicznych. Pomagała nam w tym Pani Renata, której chcieliśmy podziękować za niesamowite godziny spędzone razem. Środa była dniem muzeów i sztuki. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez Karolinę i Agnieszkę,
które pokazały nam techniki wyplatania łapaczy snów oraz rysowania ozdób z tradycyjnych strojów świętokrzyskich, co dało naszej grupie możliwość twórczych porywów. W Muzeum Hammonda mieliśmy okazję zapoznać się z muzycznym dziedzictwem Kielc, a mianowicie z największą kolekcją organów Hammonda. A na koniec dnia przywitało nas Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałac Biskupów Krakowskich i jego galeria sztuki. Ostatni dzień spędziliśmy w Kieleckim Parku Technologicznym,
gdzie pokazano nam wszystkie nowinki technologiczne, m.in. roboty, które wykonywały wszystkie nasze zadania. Odwiedziliśmy również salę poświęconą pozyskiwaniu energii z zasobów naturalnych, takich jak wiatr, słońce i woda. W pozostałą części dnia grupa miała okazję pożegnać się z miastem, jutro wyruszymy do Krakowa i nasi goście wracają do domu.

 

Dziękujemy za wizytę, to był wspaniały tydzień pełen samych pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z Państwem. 

 

I zapraszamy wszystkich chętnych również odwiedzić miasto Kielce, poznać kulturę i tradycję tego miasta i po prostu fajnie spędzić z nami czas.

 

Do zobaczenia! 

 

 

 

Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

INTERNET RADIO